Co mi dal a vzal měsíc bez internetu

Byla jsem měsíc bez internetu a koukání do všech obrazovek.

Běžně bývám na internetu ráno a pak večer až děti spí. Televizi nemám a v mobilu používám základní aplikace a občas vyhledám recepty.

Že si vyzkouším měsíc bez obrazovek, jsem se rozhodla ze dne na den a nijak zvláštˇ jsem se nepřipravovala. Pouze jsem si koupila pár knih na čtení. Byla jsem zvědavá, jaké to je vrátit se do času, kdy se internet ještě nepoužíval a televizi jsme zapínali až večer.

Odpojení

1.5. 2020 v 00:09 jsem se odpojila. Už po týdnu jsem si uvědomila, jak je ten čas bez obrazovek pomalejší. Týden jako dva. Uvědomila jsem si, že tento luxus být offline si mohu dovolit jen tedˇ. Mám na to po letech ideální podmínky.

Po dvou týdnech. Mám uděláno vše, do čeho jsem se dříve nehrnula a i mě to bavilo. Udělala jsem mnohem více práce, jak fyzické, tak i takové u které se musí trochu přemýšlet. Žádné výpadky koncentrace, jako dříve. Začínám hledat, co by se ještě dalo udělat. Chodím dříve spát.

Po třech týdnech mi chybí si pustit film s rodinou. Přijde mi, že tento měsíc má snad 60 dní. Prodloužení času je příjemné a doposud mi internet nechyběl. Beru si knihu a odpojení mi dále nevadí.

Po 28. dnech poprvé už nechci být bez připojení. Chci si pustit film s rodinou a kouknout na databázi knih. Už si chci sepsat v pc jaké to bylo.

Kdy jsem měla problém? Problém se mi vyskytl, jen když jsem potřebovala dokoupit kosmetiku, ale u nás non toxic kosmetika není. Když jsem na ni začala před třemi lety přecházet, tak to znamenalo přestat nakupovat 95 % věcí v drogerii a objednávat přes internet. Našla jsem malý obchůdek pár vesnic od nás, ale zrovna šampony nevyrábí.


Při vyhledávání adresy na starých papírových mapách, byl občas problém, že tam ještě nebyla zapsána. Chvíli jsem uvažovala si koupit novou, protože v terénu používám papírové i běžně, ale běžně mi stačí i staré.


Při vaření jsem volala kamarádce, když jsem si nevěděla rady s receptem. Ale když mi došel kredit v mobilu a neumím ho nabít jinak, než přes internet, tak jsem byla poslední tři dny bez možnosti telefonování.

Celý květen jsem nepoužívala FB, email, youtube, nepustila si film, negooglila,.. Používala jsem mobil jen na smsky, telefonování a fotografování. Občas jsme měli puštěné rádio. Nepoužila jsem ani kalkulačku nebo počasí.

Proč a kdy vypnout net

Po měsíci bez internetu jsem si doporučila, že večerní brouzdání omezím a budu jej střídat s knihou. Večer už většinou nic zajímavého nevyhledávám, protože mi to hůř myslí.
Když budu mít pocit, že čas moc letí, tak vypnu obrazovky a budu se víc věnovat lidem a věcem kolem mě. Vím, že pak budu stíhat všechno. Když se budu potřebovat na něco soustředit, tak ten den si nepustím ani film.

Určitě je jednoduší si udělat digi detox, když jsme zdravý a venku je hezky. Měsíc je dost dlouhý, ale ideální délka bude dost individuální podle potřeb jednotlivce. Já si tedˇ ráda udělám zase jednou za čas týdenní detox.

Doporučuji i při učení na zkoušky vše vypnout a spíš se jít projít do přírody nebo se s někým sejít.

Vypnutí mi dodalo mnohem více energie každý den. Neměla jsem žádný problém s koncentrací při činnostech, u kterých se musí přemýšlet. Zvládala jsem jít dříve spát a dříve vstávat. Bavily mne i úkoly, které jsem dříve stále odkládala. Více jsem si všímala věcí kolem sebe.

Dodržela jsem být off na100% ? Během měsíce muž jednou pouštěl návštěvě koncert na projektoru a jednou jsem si vyhledala telefon na jedno místo, kde jsem si myslela, že jsem zapomněla peněženku. Text jsem sepsala v pc už v neděli, den před 1.6.

Časopis, který pomáhá čtenáři vytvořit jednodušší život. Méně věcí, více lásky.'' Více informací o nás se dozvíte zde https://casopisminimalisti.cz/o-nas/
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Zábavný test pro určení typu nakupování.
  • Potkáme se na Facebooku
  • Nejnovější články
  • Kategorie