Jarní úklid

Celou zimu čekám na ten čas, kdy se bude zase oteplovat a přicházet jaro. Posezení na dvoře s kávičkou, výlety do přírody a práce na zahrádce. Ale mám s tím spojený i jarní úklid, který na rozdíl od vánočního, dělám s chutí.

Vrhnu se i na sklepy a půdu a z domu vyletí kdeco. Je to takový detox domu po zimě. Vyřadím, co se nepoužívá a jen bere místo. Moc nehraji na to, že jednou se to možná bude hodit, protože z 95% se mi to nikdy nestalo.

Odlehčení

Dám pryč co nejvíce věcí, ale všechny dobře promyslím, jestli se nedají použít jinak nebo komu je dát. Ještě se mi nestalo, že by mi po vyhození něco chybělo a mrzelo mne, že jsem to dala pryč.

Méně práce

Letos jsem už vyhodila i největší koberec, protože opravdu nechci každých pár dní klečet a jezdit s malou násadou na vysavač po centimetrech, protože jinak vysát nešel. Jo práce s danou věcí může být též důvod k vyhození, pokud ten čas chcete věnovat jiným činnostem.

Místo pro budoucnost

Očista domu je i taková očista duše. Nezatěžuji svou mysl předměty, které mi v ničem neslouží a nedělají mi nijak radost. Nemusím dále přesouvat či oprašovat něco, co pouze zabírá místo. Vyřadím co je už minulostí a udělám místo pro budoucnost. Vždy, když někde něco hodně zredukuji, tak se pak objeví něco nového, co se pro mou přítomnost hodí více. A nemusí to být vždy materiální, může to být i třeba vyčištění emailů v pc. Bez očisty stojím déle na jednom místě.

Vezmu předmět do ruky a zeptám se sebe, kdy jsem jej naposledy použila. Někdy je to věc, kterou jsem ráda používala a hodně, ale ted už jsem ji dlouho nepotřebovala a vypadá to, že její účel byl splněn a ted´ už má jít dál sloužit někomu jinému, nebo už dosloužila.

Lehkost pro mysl

Některé věci si necháváme proto, že nám dělají radost. U mě to je třeba oblázek na pracovním stole, který mi pomaloval syn. Plno dekorací z běžných obchodů mě nijak netěší. Ráda se pokochám jinde, ale doma by mě bavily pár dní a pak by mě spíš zavazely při úklidu, či při vymýšlení nových věcí. Na prázdném pracovním stole se tvoří vždy lépe, než na přeplněném.

Pro nový rok chci být zase o krok dál, aby nebyl stejný jako předešlý. Opustím staré věci a s nimi i staré vzorce a udělám místo pro nové.

Podívám se i na šatník, jestli jsem to já ted‘, jestli jde se mnou v přítomnosti. Od té doby, co je můj šatník o dvě třetiny menší, tak už nestojím před zrcadlem a nehledám kombinace. Už se to nějak všechno se vším hodí.

Jsem mnohem rychleji připravena a sbalená na dovolenou, protože už se v té skříni nemusím přehrabovat. Pár kousků oblečení, malá taštička kosmetiky, doklady a mobil a můžu vyrazit.

Výhod, nezahrabávat se v nepotřebných věcech je plno a jestli jsem Vás naladila na uklízení a vyklízení, tak přeji, at‘ má brzký konec a je efektivní.

Anita

Časopis, který pomáhá čtenáři vytvořit jednodušší život. Méně věcí, více lásky.'' Více informací o nás se dozvíte zde https://casopisminimalisti.cz/o-nas/
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Zábavný test pro určení typu nakupování.
  • Potkáme se na Facebooku
  • Nejnovější články
  • Kategorie