Proč jsem začala tvořit časopis 1.díl

Že chci psát o minimalismu, jsem už pár let věděla. Vlastně to začalo tak, že jsem doma vzala velký sešit s tvrdými deskami, že si udělám zápisník o minimalismu.  Rozdělila jsem si ho na části s různými tématy. Vždy, když jsem měla krásnou chvilku při kávičce a nohy hore na sluníčku, tak jsem ho vytáhla a zapisovala své myšlenky.

Postupně se stal minimalismus mým oblíbeným tématem. Protože jsem neměla kolem sebe nikoho, koho by tohle téma bavilo a zajímalo jako mě, tak jsem byla ráda, že vznikl festival o minimalismu, kde jsem se mohla potkat se stejnými nadšenci tohoto životního stylu.

V dubnu v roce 2020 jsem si vytvořila na FB  stránku o minimalismu. Sdílela jsem své zkušenosti a poznávala další odlehčení v oblastech, které u mě byly zrovna aktuální.

Věty ,,Nemám čas. Nestíhám. Mám ještě plno práce.“ Slyším tak často, jakoby to byl normál dneška. Tak jsem se rozhodla, že se tomuto tématu budu věnovat aktivněji a v únoru 2021 jsem si koupila doménu. Prvně na své jméno, protože jsem neměla odvahu dělat časopis. Jít cestou spolupráce mi ale stále dávalo největší smysl. Cítila jsem, že spolupráci chci více než tvořit sama.

Netrvalo dlouho a nechala jsem doménu v dubnu 2021,  přejmenovat na www.casopisminimalisti.cz. Hodně mě motivovalo i to, že jsem sice našla na internetu dost českých minimalistů, ale ani jedno místo, kde by psalo více minimalistů pohromadě. Nenašla jsem ani jednoho, kdo by se zaměřoval na rozhovory s minimalisty nebo lidmi, kteří mají minimalistům co předat. Chtěla jsem si přečíst o minimalistech na jednom místě a nepřeskakovat z jednoho webu na druhý. Po koupení domény, jsem hned začala propagovat, že vyjde časopis a ve stejný čas hledala partu, co do toho půjde se mnou.

Jak ale takové tvoření funguje, jsem neměla ani potuchy. Věděla jsem, co chci, ale vůbec jsem netušila, jak postupovat a co všechno potřebuji. A ani ted´ ještě nevím, úplně všechno. Učím se za chůze a stále dolaďuji a propojuji.

Při cestě tvoření časopisu mi pomáhají tyto mé dvě věty. ,,Když nevíš, kterou variantou to udělat, tak vezmi tu nejjednodušší.“ ,, Poznávej, ale nelpi.“

Časopis, který pomáhá čtenáři vytvořit jednodušší život. Méně věcí, více lásky.'' Více informací o nás se dozvíte zde https://casopisminimalisti.cz/o-nas/
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.