,,Kamna stavím i proto, že mám pocit, že tím pomáhám lidem k udržitelnějšímu a šetrnějšímu životu“

1. číslo čami- Honza Křivonožka 

Kamnář, který vyhrál  soutěž živnostník roku 2017.

 Navrhuje a staví kamna na míru dle potřeb, s možností vyhřátí celého domu, vaření i ohřevu vody. Honza se zajímá i o udržitelné a šetrné žití, které navazuje na jeho práci.

Honzo, jak jsi přišel k rozhodnutí, že budeš kamnářem?

Já jsem ke své současné profesi došel velmi postupnou cestou, krůček po krůčku a rozhodně to nebylo nějaké rozhodnutí, spíše taková dlouhá cesta. Už jako malý kluk jsem miloval oheň a vydržel jsem hodiny sedět u plamenů, prostě jsem pyroman. Taky si pamatuju, že u nás v rodině se kdysi řešilo, že na rodné chalupě mé babičky v Beskydech byl kdysi dávno kachlový sporák, ale že děda ho rozboural, protože dneska už kamnáři nejsou a i kdyby byly, bude to vše strašně složité a drahé. To mi bylo asi 10 let a já jsem od té doby v hlavě nosil fakt, že kamnářství je tajemný a složitý obor, kterým má smysl se zabývat. No a pak přišlo rozhodnutí jít po vysoké škole žít na 1 rok v  ekovesničce  Zaježová na Slovensku, kde měli kamna snad všichni a dřevo bylo přirozeně hlavní zdroj topení. Potkal jsem místního kamnáře Vlada Szanta, který mě tehdy nadchnul, inspiroval a taky hodně naučil. Po návratu ze Zaježové jsem se tedy přihlásil na kamnářské učiliště, abych se řemeslu naučil. Nakonec se to fakt povedlo a dnes jsem kamnář.

Pokračování naleznete zde v časopise

Časopis, který pomáhá čtenáři vytvořit jednodušší život. Méně věcí, více lásky.'' Více informací o nás se dozvíte zde https://casopisminimalisti.cz/o-nas/
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.